X Sympozjum Warszawa
Galeria zdjęć z X Sympozjum znajduje się na naszym profilu na Facebooku.

Marek Szczepkowski Szanowni Państwo,

Członkowie Polskiego Klubu Koloproktologii i Przyjaciele,

W dniach 11-13 września w hotelu Narvil w Serocku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie naukowe dla naszego środowiska - X Jubileuszowe Sympozjum Polskiego Klubu Koloproktologii.

W spotkaniu wzięło udział ok. 700 uczestników (lekarzy chirurgów, gastroenterologów, patomorfologów, radioterapeutów, chemioterapeutów, specjalistów diagnostyki obrazowej oraz pielęgniarek stomijnych). W Sympozjum uczestniczyli najznakomitsi Eksperci z zakresu chirurgii kolorektalnej z kraju i zagranicy. Pragnę podkreślić, że tak znakomita frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania i jest dowodem na stale rosnącą rangę chirurgii kolorektalnej w naszym kraju.

W opinii bardzo wielu uczestników nasze Sympozjum było wyjątkowe. Przygotowaliśmy bardzo interesujący program naukowy. Podczas 16 sesji naukowych eksperci wygłosili ponad 90 wykładów, które dotyczyły najbardziej aktualnych problemów chirurgii kolorektalnej XXI wieku. Staraliśmy się, aby forma przekazu była dla Państwa jak najbardziej różnorodna i bogata. W programie, oprócz” klasycznych” prezentacji ustnych odbyły się m.in.: sesja video ,,Jak ja to robię?”, debata na temat choroby uchyłkowej, transmisja operacji raka odbytnicy w technice daVinci z kliniki w Chicago (transmisja w czasie rzeczywistym obrazu i dźwięku). Podczas naszego spotkania miała miejsce promocja pierwszej w Polsce monografii na temat stomii. Przedstawione były też prezentacje polskich konsensusów leczenia przepuklin okołostomijnych oraz w sprawie stomii protekcyjnej. Niezwykle ciekawym punktem programu były sesje dla pielęgniarek stomijnych oraz warsztaty dotyczące terapii podciśnieniowej i wiele innych.

X Jubileuszowe Sympozjum Polskiego Klubu Koloproktologii udowodniło, iż nasz Klub jest bardzo ważnym forum wymiany myśli i motorem postępu polskiej chirurgii kolorektalnej. Sympozja Klubu są okazją do podtrzymywania i nawiązywania przyjaźni. Mam nadzieję, że również to Jubileuszowe Sympozjum w pięknym otoczeniu hotelu Narvil pozostanie w Państwa sercach i życzliwej pamięci na wiele lat.

Szanowni Państwo,

Raz jeszcze dziękując za Państwa obecność w Serocku pragnę Państwa zaprosić do pracy w naszym Klubie.

Jak Państwo wiecie nowym Prezesem PKK został Prof. Zbyszek Lorenc a Prezesem Elektem Prof. Piotr Richter. Serdecznie gratuluję. Ze swej strony zobowiązuję się do dalszej pracy w Zarządzie służąc radą i pomocą. Wiele jest jeszcze do zrobienia.

Miło mi poinformować Państwa, że będziemy umieszczali na stronie zdjęcia z Sympozjum, które mam nadzieję będą miłym przypomnieniem tych wspaniałych chwil. Zaczniemy od Uroczystej Inauguracji i „Benefisu Prezesów”.

Prof. Marek Szczepkowski
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Sympozjum
Past Prezes

X Sympozjum

Nasi Partnerzy

ABK Medica Proktis-M Proctolact-M ABK Grupa Nowa Medycyna Borgis
2018 ABK Grupa. Projekt i wykonanie www.abkgrupa.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.